Jaki serwer na stronę www?

Witam, mam pytanie odnośnie hostingów na strony www. Mianowicie tworze nową stronę  na której planuje umieścić ruchome obrazki, zdjęcia i animacje dla dzieci. Na chwilę obecną mam około 200 GB danych, które chciałbym umieścić na swojej stronie. Jako, że nie posiadam dużych zasobów pieniężnych, chciałbym się dowiedzieć czy lepiej wyjdzie postawić małą serwerownię u siebie, czy zainwestować w hosting u osoby zewnętrznej. Strona ma już gotowy skrypt php, który korzysta z MySQL, wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo użytkownicy mogą wrzucać kolejne materiały, umieszczając je w poszczególnych kategoriach, tagując i udostępniając na portalach społecznościach.  Proszę was o szczere uwagi, sugestie i pomysły.

Dodaj Komentarz
3 Answer(s)

No żeś chłopie poszalał 200 GB danych to naprawdę spora dawka grafiki i animacji. Biorąc pod uwagę ilość potrzebnego transferu na wysyłanie danych to przedsięwzięcie tanim nie będzie. Moim zdaniem opcje są dwie:

  1. Kupujesz swój serwer, najlepiej jakiś HP Proliant i zapewniasz szybkie i niezawodne łącze, które będzie odpowiadało za twój przesył danych w świat. Nie możesz także zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu  w systemie elektrycznym, mając odpowiednie bezpieczniki i listwy, tak by nie pojawiały się przerwy w dostępnie do zasób serwerowych. Myślę, że taki koszt to minimum około 2-3 tysięcy na wstępie no i groszowe koszty związane z prądem i Internetem. Oczywiście serwer sam konfigurujesz i o niego dbasz.
  2. Wykujesz jakiś pewny hosting. Średnie ceny dla danych o takiej pojemności wahają się na poziomie około 80-100 zł miesięcznie. Problemy serwerowe Cię omijają… martwisz się jedynie o działalność swojej strony.
Kris Answered on Marzec 10, 2015.
Dodaj Komentarz

No ja bym się nie bawił w stawianie serwera w domu. No chyba, że ktoś lubi dłubać, ustawiać, kombinować tylko po to by odpalić jedną stronkę dla dzieci. Moim zdaniem dużo lepiej czyhać na nadarzające się okazje. Jedna z takich jest na pewno teraz oferta hostingu na home.pl gdzie na nie limitowym serwerze zarówno, jeżeli chodzi o powierzchnie jak i o transfer zapłacimy teraz jedyne 20 PLN miesięcznie, zamiast poprzednich 75 PLN. Dodatkowo wraz z powierzchnią serwerową otrzymamy: domeny .pl, .com do wyboru, pomoc techniczną 24/7/365, obsługę php/mysql itp. Ciekawostką są także kupony jakie daje dostawca, a mianowicie 250 PLN na Google Adwords oraz 360 PLN na księgowość wFirma. Dodatkowo, jeżeli zapłacisz za serwer za 2 lata z góry otrzymasz rabat w wysokości 40% całkowitej kwoty.

Jarek Answered on Marzec 12, 2015.
Dodaj Komentarz

Oferta home, jest naprawdę bardzo dobra, ja z swojej strony poleciłabym jednak usługę Cloud w OVH. Cena jest może wyższa, bo wynosi 45 PLN/miesięcznie, ale dzięki usłudze Cloud Computingu mamy rozsianie danych po różnych urządzeniach. Przyspieszy to dostarczenie danych do poszczególnych użytkowników, co w przypadku filmików i grafik może mieć znaczące przełożenie na długość wizyty gościa na stronie czy też jego późniejszy powrót. Z tym, że wiadomo, więcej płacimy – więcej dostajemy.

Johnny Answered on Marzec 13, 2015.
Dodaj Komentarz

Your Answer

Poprzez dodanie odpowiedzi, zgadasz się z polityką prywatności oraz warunkami korzystania z serwisu.