Jak usunąć przycisk Start z Windows 8.1? – Problemy z aktualizacją Windows 8 do Windows 8.1

Jako, że zawsze lubię być na czasie momentalnie po ukazaniu się aktualizacji Windows 8 do wersji 8.1 postanowiłem ją zainstalować, zresztą sam Windows wyświetlił komunikat, który ciężko było przeoczyć. Wskoczyłem zatem do sklepu Microsoftu i rozpocząłem pobranie aktualizacji, przy okazji pobrałem kilkanaście innych uaktualnień dla programów giganta Microsoft. Prędkość pobierania oprogramowanie, które notabene ważyła kilka GB, była naprawdę imponująca. Jedynym ograniem stała się bowiem prędkość mojego łącza. Także po około 30 minutach na pasku pobierania widać było, że już tylko minuty dzielą mnie od rozpoczęcia instalacji. W tym momencie pojawił się komunikat o błędzie pobierania, należało także zresetować komputer by na nowo rozpocząć pobieranie. Tak, też uczyniłem, byłem jednak troszkę poirytowany faktem, że 30 minut oczekiwania na ściągniecie pliku po prostu przepadło. Jednak ku mojemu ogromnemu zdziwieniu ponowne rozpoczęcie pobierania aktualizacji rozpoczęło się od poprzedniego stanu. Czyli właściwie już instalowałem oprogramowanie, sam proces instalacji przypominał bardzo instalację Windowsa, podobne okienka, te same komunikaty. Cała instalacja zajęła może 15-20 minut. Po włączeniu się komputera po instalacji zdziwiła mnie konieczność podawania konta e-mail, ustalania zdjęć itp. rzeczy… przecież to wszystko jest w systemie…. No dobra, przeżyję. Kończę pracę kreatora, pojawia się metro, troszkę przebudowane, rozsuwa się teraz w dół, nie na bok… no może jest bardziej czytelne.

Ale gdzie są moje ustawienia kolorystyczne? Gdzie jest moja tapeta na pulpicie? Gdzie są inne ustawienia, które kiedyś ustawiałem? Czy ktoś może mi powiedzieć jak do nich wrócić? Jak usunąć Proszę o szybką odpowiedź na powyższy problem.

Jarek Asked on Kwiecień 23, 2015 in oprogramowanie.
Dodaj Komentarz
1 Answer(s)

No miałam ten sam problem, niestety nie znalazłam rozwiązania… wszystko ustawiłam od nowa ręcznie, choć nie powiem, troszkę czasu na to poświęciłam. Co do nowego wyglądu, to opinie są różne, niby jest pasek start, ale przenosi do menu metro. Niby można wyłączyć komputer klikając tam prawym klawiszem, ale ni wygląda to estetycznie. Też szukam informacji jak wyłączyć ten guzik start w Windowsie 8.1?

Kaska Answered on Kwiecień 23, 2015.

Przycisku nie da się usunąć… jedynym rozwiązaniem jest doinstalowanie oprogramowania, które blokuje go podczas uruchamiania. Program ten nazywa się: StartIsGone (co za wymowna nazwa J) . Co do personalizacji wyglądu, nowe trendy to nowe ustawienia. Po raz kolejny Microsoft oducza nas przyzwyczajania się do konkretnych rozwiązań…

on Kwiecień 24, 2015.
Dodaj Komentarz

Your Answer

Poprzez dodanie odpowiedzi, zgadasz się z polityką prywatności oraz warunkami korzystania z serwisu.