HP ProLiant ML350p dziwny problem

Od jakiegoś czasu administruje serwer HP ProLiant ML350p generacji 8, w ostatnim czasie padł zasilacz w związku z czym zmuszony byłem do jego wymiany. Otrzymałem zasilacz UPS. Dokładny model zasilacza to: APC Smart-UPS 1000VA LCD RM 2U 230V. W poprzednim zasilaczu ustawiona była opcja, by po  przywróceniu zasilania serwer automatycznie się podnosił.  Próbowałem już także ustawić to za pomocą dołączone oprogramowania, jednak bez skutku. Serwer prawidłowo wyłącza się po zaniku zasilania, jednak nie jest w stanie sam wstać. Czy macie może jakieś propozycje, gdzie i jak ustawić opcje automatycznego wznowienia pracy serwera?

Dodaj Komentarz
1 Answer(s)

Mam dość podobną konfigurację, moim zdaniem są dwie podstawowe opcje ustawienia i skonfigurowania trybów zasilania, by po awarii serwer sam wstawał. Pierwszym z nich jest skorzystanie z opcji w iLO4. Tam w opcjach masz 3 stany do wyboru: last state (ostatni stan), power on (włącz), stay off (pozostaw wyłączony). Ja ustawiłem na wczytanie poprzedniego stanu. Drugim sposobem są ustawienia w BIOSie, ale tutaj musiałbym się wgłębić w temat.

Jarek Answered on Kwiecień 9, 2015.

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, mamy dwie opcje. Ja może nakieruję Cię na działanie w Biosie. Mianowicie musisz wejść do BIOSu, poprzez naciśnięcie klawisza F9 (Setup) bądź F12 (Custom Boot). W samym BIOSie przechodzisz do Automatic Power On (Server Availability > Automatic Power On) i tam wybierasz interesujący Cię tryb. Masz do wyboru dokładnie to samo co w iLO4. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zmiana konfiguracji w iLO4 nie zawsze wymaga restartu maszyny, co w niektórych przypadkach jest bardzo istotne.

on Kwiecień 9, 2015.
Dodaj Komentarz

Your Answer

Poprzez dodanie odpowiedzi, zgadasz się z polityką prywatności oraz warunkami korzystania z serwisu.